Sosyal medya ve iletişim
Yazı Büyüklüğü A(-) A(+) | Paylaş

Makaleler

Yılbaşı Yanılgısı

30.12.2018

O bed geceyi mübarek hale getirmek elimizde ve gücümüz dahilindedir.

Yaklaşan yeni yıl dolayısıyla dünya ve ülke genelinde bir takım tuğyan ve isyanın da yaklaşmakta olduğunu maalesef biliyoruz. Herbiri Hz. Muhammed sevdalısı, Kur’an-ı Hakîm’in doğal talebesi hüviyetinde olan bu vatanın evlatları için böyle bir tehlikeden söz etmek inşallah beyhudedir.

O bed geceyi mübarek hale getirmek elimizde ve gücümüz dahilindedir. Herhangi bir alışveriş yapmak, görkemli sofralar kurmak, çerez yeyip ekran karşısına oturmak, hatta bir yakınımıza hediye almak şeklinde bile olsa yılbaşına özel olarak yapılacak her hareket imanımızı temelinden sarsacaktır. Belki namazda, oruçta sıkıntısı olan müslüman günahkardır, ne var ki İslam ümmetinin yine de bir parçası, haylaz bir çocuğu hükmündedir.

Ancak ibadetlerinde sıkıntı olmayan, lakin Hristiyan kültürünün öz malı olan bir meseleye ‘kutlayarak’ katılan bir müslüman için İslam dairesinden çıkma tehdidi mevzu bahistir, yani takdir edersiniz ki konu herhangi bir günahı işlemekle kıyas kabul etmeyecek kadar naziktir. Sizden istirhamımız, ailemizden başlamak üzere çevremizde bu şuurun oluşması için tatlı dilli güler yüzlü ikazlarda bulunarak pasif bekleyişten sıyrılıp çıkmanız ve medya vasıtasıyla pompalanan, normalleştirilmeye çalışılan yılbaşı yanılgısına karşı aktif bir reddediş tavrında bulunmanızdır. Direnişimiz, bu zihinsel aydınlanmaya muhtaç kardeşlerimiz için ıslah ve tamir duamız mübarek olsun, hürmetle...